O chystaný „nekorektní kabaret“ Ovčáček čtveráček, který vzniká jako reakce na aktuální politické dění, je ve zlínském divadle velký zájem. Vstupenky na omezený počet představení byly pryč za několik hodin. Divadlo proto přidalo další reprízu a přesouvá představení do větších sálů. Titul zaujal i jiná divadla v zemi. Divadlo oficiálně pozvalo na nedělní premiéru i mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Ten „angažovaným umělcům“ popřál úspěch u diváků, do Zlína ale nepřijede.

Kabaret Ovčáček čtveráček začal v divadle spontánně vznikat před týdnem. „Za autorstvím stojí skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus,“ uvedla mluvčí divadla Veronika Jurčová. Kabaret podle tvůrců staví mluvčího prezidenta „do role hrdiny dnešní doby“.

Na jevišti se objeví dalajlama, Dan Hůlka, TGM nebo Jiří Brady

Ovčáčka ztvární herec Marek Příkazký, v dalších rolích se objeví Vojtěch Johaník, Pavel Vacek, Radoslav Šopík, Rostislav Marek, Marta Bačíková, Jakub Malovaný a Tomáš David, který je také autorem hudby. „Na jevišti dojde k zajímavým setkáním, objeví se dalajlama, Dan Hůlka, TGM, Jiří Brady, ale také politici i anonymní hlasy z lidu,“ uvedl Příkazký.

„Je docela těžké vzít si na mušku někoho, kdo působí jako parodie sebe sama. Ale hradní mluvčí se nevědomky projevil jako geniální scenárista a byla by škoda toho potenciálu nevyužít,“ uvedl dále Příkazký.

Premiéra představení Ovčáček čtveráček se koná v neděli 6. listopadu. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček potvrdil, že pozvánku na premiéru obdržel: „Angažovaným umělcům děkuji za zájem a popřeji jim úspěch u diváků, osobně se ale nezúčastním.“

Premiéra se kvůli velkému zájmu diváků uskuteční ve Studiu Z, které má větší kapacitu než klub Dílna, kde měla původně být. Divadlo přidalo další reprízu na 14. listopadu. Derniéra se 17. listopadu uskuteční ve Velkém sále divadla, jenž má kapacitu téměř 700 míst.

„Máme nabídky na zájezdy do Děčína, Ústí nad Labem, Prahy nebo Kladna, ale zatím je odkládáme. Rozhodneme se až po premiéře,“ uvedl ředitel divadla Petr Michálek, který je jedním ze spoluautorů kabaretu.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Zdroj: Česká televize.cz