Co se stane, když vám strážný anděl dá šanci setkat se po smrti s nejbližšími lidmi? O životě i tragické smrti zakladatele obuvnického impéria. V hlavních rolích: G. Řezníček, T. David, M. Bačíková, J. Leflík, P. Leicman a R. Marek. Režie: D. Gombár. Režie televizního záznamu: J. Brichcín.

Když se letadlo, řízené Baťovým věrným pilotem Jindřichem Broučkem, dne 12. července 1932 odlepilo na otrokovickém letišti od země, nemohl Tomáš Baťa tušit, že mezi živými bude už jen několik sekund. V Městském divadle Zlín se režisér Dodo Gombár se svým inscenačním týmem pokouší nikoli o klasické životopisné drama ani o dokumentární divadlo – za známými fakty ze života zakladatele baťovského mýtu Tomáše Bati se snaží přes setkání či míjení s blízkými lidmi hledat emoce. Inscenace se k baťovskému mýtu staví i kriticky, a přestože je to téma rezonující zejména v regionu, není provinční.

V hlavní roli zakladatele obuvnického impéria, který se zasloužil i o současnou urbanistickou podobu Zlína, uvidíme Gustava Řezníčka, jeho strážného anděla hraje Tomáš David.

 

STOPÁŽ

136 minut

ROK VÝROBY

2016

ŽÁNR

Film

 

Realizační tým:

Scénář a režie: Dodo Gombár

Dramaturgie: Vladimír Fekar

Výprava: Hana Knotková a Lucie Labajová

Hudba: David Rotter

Pohybová spolupráce: Linda Fernandez Saez a Hana Geržová

Inspice: Jakub Malovaný

Nápověda: Jana Drgová

 

Obsazení:

Gustav Řezníček (Tomáš Baťa), Marta Bačíková (Marie Baťová), Jan Leflík (František Štěpánek, švec, podnikatel a starosta Zlína), Petra Králová (Marie Babičková, jeho švagrová), Radoslav Šopík (Jindřich Brouček, pilot), Pavel Leicman (Antonín Baťa starší, otec Tomáše), Rostislav Marek (Antonín Baťa mladší, starší bratr Tomáše), Josef Koller (Jan Antonín Baťa, mladší nevlastní bratr Tomáše), Pavel Vacek (František Lydie Gahura, architekt, Orison Sweet Marden, psycholog a spisovatel), Zdeněk Lambor (Pavel Pivoňka, obchodní zástupce firmy Baťa), Eva Daňková (Zastupitelka, Anděl / Kůň), Tomáš David (Anděl / Kůň Tomáše Bati), Jana Drgová (Anděl / Kůň), Hana Geržová (Anděl / Kůň), Jana Tomečková (Anděl / Kůň), Vojtěch Johaník (Anděl / Kůň), Jakub Malovaný (Anděl / Kůň), Petr Nýdrle (Anděl / Kůň), Karel Matuška (Švec)

 

NA ZÁZNAM SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE!

 

Baťa Tomáš, živý na ČSFD.cz