“Máš ještě chvíli čas”

Když se letadlo, řízené Baťovým věrným pilotem Jindřichem Broučkem, dne 12. července 1932 odlepilo na otrokovickém letišti od země, nemohl Tomáš Baťa tušit, že mezi živými bude už jen několik sekund. Že se už nikdy nesetká se svými blízkými. My mu v divadle tu šanci dáme. Znovu se potkat. Znovu promluvit. S některými. Blízkými. Ale nejen s nimi. V omezeném ČASE.

Čas je neúprosný. To věděl Baťa velmi dobře. Den má 86 400 sekund. Ale kolik času máme, když z času vystoupíme? Koho si Tomáš Baťa pro takové setkání vybere?

Nečekejte dokumentární divadlo. Nečekejte ani klasické chronologické životopisné drama. Opíráme se o fakta, ale hledáme, co se za nimi skrývá. Za fakty a činy hledáme i emoce člověka, o jehož citovém životě vlastně až tak moc nevíme. Protože nejen fabrikou, prací a kvůli penězům živ jest člověk.

 

Realizační tým:

Scénář a režie: Dodo Gombár

Dramaturgie: Vladimír Fekar

Výprava: Hana Knotková a Lucie Labajová

Hudba: David Rotter

Pohybová spolupráce: Linda Fernandez Saez a Hana Geržová

Inspice: Jakub Malovaný

Nápověda: Jana Drgová

 

Délka představení: 2 hod. 50 min. (včetně přestávky)

Premiéra: 13. 12. 2014

Derniéra: 29. 3. 2016

 

Obsazení:

Gustav Řezníček (Tomáš Baťa), Marta Bačíková (Marie Baťová), Jan Leflík (František Štěpánek, švec, podnikatel a starosta Zlína), Petra Králová (Marie Babičková, jeho švagrová), Radoslav Šopík (Jindřich Brouček, pilot), Pavel Leicman (Antonín Baťa starší, otec Tomáše), Rostislav Marek (Antonín Baťa mladší, starší bratr Tomáše), Josef Koller (Jan Antonín Baťa, mladší nevlastní bratr Tomáše), Pavel Vacek (František Lydie Gahura, architekt, Orison Sweet Marden, psycholog a spisovatel), Zdeněk Lambor (Pavel Pivoňka, obchodní zástupce firmy Baťa), Eva Daňková (Zastupitelka, Anděl / Kůň), Tomáš David (Anděl / Kůň Tomáše Bati), Jana Drgová (Anděl / Kůň), Hana Geržová (Anděl / Kůň), Jana Tomečková (Anděl / Kůň), Vojtěch Johaník (Anděl / Kůň), Jakub Malovaný (Anděl / Kůň), Petr Nýdrle (Anděl / Kůň), Karel Matuška (Švec)