PODPALUBNÍ DENÍK: 28

Za účasti autora Tomáše Vaňourka i spoluautorky Lindy Piknerové proběhne 21. listopadu v 17:30 hodin v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně v prostorách 14. budovy Baťova institutu čtení z knihy Expedice Z101.

Přímo v prostorách expozice věnované legendárním cestovatelům Jiřímu Hanzelkovi a Miroslavu Zikmundovi (14. budova Baťova institutu, 3. patro) představí Pavel Vacek a Zdeněk Lambor vybrané pasáže z knihy Expedice Z101. Oba účinkující ztvárnili titulní role v představení Palubní deník Hanzelky a Zikmunda v Městském divadle Zlín.

Čtení doplní projekce doprovodných videí a fotografií z cesty i komentáře autora Tomáše Vaňourka a spoluautorky Lindy Piknerové.

Kniha zachycuje formou deníku africkou etapu cesty Expedice Z101 z Tuniska do ostrovních rájů a je doplněna mnoha fotografiemi. Zájemci budou mít možnost ji na místě zakoupit a při následné autogramiádě si ji nechat autory podepsat.

Vstup je zdarma.

 

Expedice Z101

Expedice Z101 vyrazila ze Zlína 22. dubna 2021 a jede ve stopách legendárních cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Cestovatel Tomáš Vaňourek a afrikanistka Linda Piknerová při ní plánují kopírovat jejich první cestu do Afriky a Jižní Ameriky.

Za víc než roční putování (do června 2022) projeli část severní Afriky a vzhledem k situaci v Súdánu, kde uvízli i se svým speciálem Georgem, vytvořili novou etapu, kterou nazvali „Ostrovní Afrika“. V ní několik týdnů sbírali další informace, postřehy a zážitky na Seychelách, Mauriciu, Komorech, Reunionu, ostrovech Rodrigueze a Mayotte.

Od července 2022 jsou členové expedice v Česku, kde se intenzivně připravují na další etapy cesty. Tomáš Vaňourek se například snaží získat licenci pilota, aby mohl pořizovat i letecké snímky a záběry.

Do Afriky se Expedice Z101 znovu vypraví na konci listopadu.

 

Od začátku cesty Expedice Z101 vzniká také exkluzivní PODPALUBNÍ DENÍK, který mapuje africké dobrodružství Tomáše Vaňourka a Lindy Piknerové zcela jinak – z druhé strany, a to na základě nikde jinde nepublikovaných informací. Každý týden vás čeká unikátní pohled pod pokličku, těšit se můžete na jedinečné kapitoly, videa i fotografie. Všechno pěkně pohromadě najdete ZDE.