“Satirická komedie”

Na začátku stála útlá novela Huga Vavrečky. Knížečka z pera diplomata, významného zlínského baťovce, prvorepublikového ministra a dědečka Václava Havla. Pak vznikl slavný film s Vlastou Burianem. A nyní: poprvé na divadelních prknech. Jednoho dne za Františkem Lelíčkem přijde Sherlock Holmes. S nabídkou, o které se mu ani nesnilo. A malý český (moravský) občan se ze dne na den ocitne v kolotoči politiky a diplomacie. Ale… Riskuje… Vlastní život. Stojí to vůbec za to? Jak se v tom politickém stroji bude pohybovat? Jaké jsou jeho úkoly? Známá látka se stává příležitostí pohrát si s původním příběhem současně, aktuálně, tak trochu ve stylu moderního Sherlocka Holmese.

„Zlínske divadlo nás s Petrom Pavlacom postavilo pred veľkú výzvu: vyrozprávať tento príbeh, nie ako sentimentálnu spomienku na posledné roky monarchie, ale ako aktuálny obraz svetovej politiky. Vavrečkova novela ten potenciál jednoznačne má. Stačí si len predstaviť ten neuveriteľne obrovský byrokratický aparát abstrahovanej krajiny, ktorá sa volá Európska Únia, pomenovať nové impériá a odrazu sme v prítomnosti, ktorá je až mrazivo živá. Takáto výzva sa neodmieta,“ říká režisér Patrik Lančarič.

 

Realizační tým:

Scénář: Peter Pavlac

Režie: Patrik Lančarič

Scéna: Pavel Borák

Kostýmy: Markéta Oslzlá Sládečková

Dramaturgie: Vladimír Fekar

Hudba: výběr

Inspice: Jakub Malovaný

Nápověda: Jana Drgová

 

Délka představení: 2 hod. 30 min. (včetně přestávky)

Premiéra: 13. 09. 2014

Derniéra: 01. 12. 2015

 

Obsazení:

Roman Blumaier (František Lelíček / Prezident prezidentů), Pavel Vacek (Sherlock Holmes), Marek Příkazký (Učitel evropských jazyků), Petra Králová (Vedoucí protokolu a etikety), Zdeněk Lambor (Frenofyziolog, Chór), Radovan Král (Fotbalista Lionardo, Chór), Marta Bačíková (Slečna Franka Hosenfreund), Jan Leflík (Prime head of England – ve skutečnosti Vendelín Nebeský, Chór), Radoslav Šopík (Prezident Francie, Chór), Josef Koller (Španělský král, Chór), Jakub Malovaný (Chór), Jana Drgová (Chór), Lukáš Rajča (Chór), Josef Honzík (Chór), Marie Hnilicová (Chór)