AKTUALIZOVÁNO

V pondělí 20. listopadu 2017 bude od 19 hodin v přímém přenosu vysílána do kin po celé České republice poslední letošní repríza nekorektního kabaretu Ovčáček miláček autora a režiséra Petra Michálka. Přenos se uskuteční tentokrát přímo z Městského divadla ve Zlíně.

Soudě podle reakcí na srpnovou premiéru tohoto pokračování ovčáčkovského tingltanglu, Zlíňáci se svou politickou satirou citelně přitvrzují. Děj se odehrává v blízké budoucnosti, zkraje roku 2018 v období vrcholící prezidentské kampaně v ČR. Na jevišti to znovu hýří těmi nejabsurdnějšími a zároveň zcela autentickými výroky představitelů naší politické scény. Marek Příkazký opět září v roli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, skvěle ho pak doplňují Zdeněk Julina jakožto Andrej Babiš a Pavel Vacek v roli premiéra Bohuslava Sobotky. Participaci na přenosu v tuto chvíli potvrdilo již přes 50 kin, další se budou přidávat v následujících týdnech. První kina spustí předprodej vstupenek na přímý přenos symbolicky v Den české státnosti 28. září. Nejaktuálnější informace jsou k dispozici na webových stránkách distributora www.prenosydokin.cz.

Petr Michálek: „Druhý díl vznikl znovu z přetlaku nás všech. K těm zásadním věcem se prostě musíme vyjadřovat. My všichni.“

Nechoďte na to! Je to megakampaň!

Městské divadlo Zlín a distributor prenosydokin.cz dnes rovněž představili trailer, který bude přímý přenos Ovčáčka miláčka do kin propagovat. Vystupují v něm Jiří Ovčáček a Andrej Babiš. Jiří Ovčáček si v traileru v očividně dobré náladě přichází očichat to plátno, na kterém se o něm vysílal ten kabaret. Za to Andrej Babiš vpadá do záběru notně rozčílen s tím, že je to megakampaň proti jeho osobě, lidem doporučuje, aby na přenos nechodili, a uzavírá, že už se vyslíknul do slipů, ale pindíka ukazovat nebude. Trailer budou kina promítat od tohoto víkendu, on-line je ke zhlédnutí například zde.

„Ovčáček je tentokrát miláček, Andrej Babiš svého pindíka stále ukázat nechce“

Ovčáček čtveráček dopadl na výbornou

První zkušenost s přímým přenosem do kin učinilo Městské divadlo Zlín v únoru letošního roku, kdy se jeho ansámblu povedl vskutku husarský kousek. Derniéru nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček z Divadla Za plotem v areálu bohnické léčebny v Praze sledovalo přes 17 000 diváků v kinech po celé republice. A nic na tom nezměnily skutečnosti, že Petr Michálek napsal text prvního Ovčáčka za pouhé dva dny, herci měli na nastudování dny pouze čtyři a před premiérou nikdo nepředpokládal, že by měl kabaret víc jak dvě nebo tři reprízy v malém studiu zlínského divadla. Ohlas po premiéře byl však omračující, diváci žádali přidaná představení, začaly přicházet nabídky na hostování z celé ČR, z nichž víc jak 40 muselo Městské divadlo Zlín nakonec z časových a organizačních důvodů odmítnout. Přenos do kin se tak ukázal jako ideální způsob, jak Ovčáčka čtveráčka zpřístupnit co nejširšímu publiku po celé naší zemi. Od května tohoto roku je záznam únorového přímého přenosu ke zhlédnutí zdarma na sociální síti Youtube. Na Youtube kanálech Městského divadla Zlín a distributora prenosydokin.cz má dohromady již přes 100 000 zhlédnutí, k vidění je například zde.

O Městském divadle Zlín

Divadlo, které právě zahájilo 72. sezónu, se za loňský rok dopočítalo rekordního počtu návštěvníků v historii – téměř 137 tisíc! Sezónu odstartovala výpravná inscenace Idiot, kde v hlavní roli knížete Myškina exceluje právě Marek Příkazký (za uplynulou sezónu zvolen absolutním vítězem divácké ankety Aplaus). Právě v MDZ vznikly silné autorské hry navázané na region – legendární inscenace Žítkovské bohyně nebo představení Tomáš Baťa, živý, obě od dramatika a režiséra Doda Gombára (nově pro zlínskou scénu zdramatizoval román Antonína Bajaji Zvlčení, který herci za pár dní začnou zkoušet). V loňské sezóně měla úspěšnou premiéru rovněž výpravná inscenace Já, Baťa, která se věnuje pokračovateli slavného ševcovského rodu Janu Antonínovi. Na aktuální strunu hraje například divadelní manuál nejen podle Ladislava Špačka Dobré mravy a samozřejmě také kabaret Ovčáček miláček, který podruhé v historii zavede diváky MDZ do sálů kin.

O prenosydokin.cz

Pod značkou prenosydokin.cz distribuuje společnost Cikánek management do kin ve střední a východní Evropě přímé přenosy představení a koncertů z Metropolitní opery v New Yorku, Bolšoj baletu v Moskvě, Národního divadla v Londýně, Comédie-Franҫaise z Paříže, Městského divadla ve Zlíně, Berlínské filharmonie či prohlídky z těch nejzajímavějších světových výstav výtvarného umění a to v rámci série Exhibition on Screen. Společnost Cikánek management stála u zrodu fenoménu přímých satelitních přenosů do kin v našich zeměpisných šířkách a v současnosti distribuuje ve 13 zemích napříč celou střední a východní Evropou, od letošního podzimu nově také v Rakousku. V loňské sezóně dosáhla v teritoriích, kde působí, celkové návštěvnosti 200 000 diváků. Nejúspěšnějším tituly loňské sezóny byly přímý přenos Ovčáčka čtveráčka Městského divadla Zlín, přímý přenos Labutího jezera z Velkého divadla v Moskvě a přímý přenos Verdiho opery Nabucco z Metropolitní opery v New Yorku s famózním Plácidem Domingem v titulní roli. V rámci série Metropolitan Opera: Live in HD jsou do polských kin od loňské sezóny doručovány polské titulky satelitem přímo z přenosového vozu Met v New Yorku, což významným způsobem zvyšuje komfort operních diváků v polských kinosálech.

SEZNAM PŘENOSOVÝCH KIN / 20. 11. 2017 | 19.00 | přímý přenos

Břeclav – Kino Koruna
Česká Lípa – Kino Crystal
České Budějovice – CineStar
České Budějovice – Kino Kotva
Děčín – Kino Sněžník
Havířov – Kino Centrum
Hodonín – Kino Svět
Hradec Králové – CineStar
Humpolec – MKIS Humpolec
Chomutov – Kino Svět
Jablonec n. Nisou – Kino Radnice
Jihlava – CineStar
Jihlava – Kino Dukla
Kadaň – Kino Hvězda
Kladno – Kino Hutník
Kolín – Kino 99
Kopřivnice – Kino Kopřivnice
Kralupy n. Vltavou – Kino Vltava
Kroměříž – Kino Nadsklepí
Kutná Hora – Kino Modrý kříž
Liberec – CineStar
Litomyšl – Kino Sokol
Litoměřice – Kino Máj
Lysá n. Labem – Kino Lysá n. Labem
Ml. Boleslav – CineStar
Náchod – Kino Vesmír
Napajedla – Kino Napajedla
Olomouc – CineStar
Opava – CineStar
Ostrava – CineStar
Ostrava – Kino Art
Pardubice – CineStar
Plzeň – CineStar
Plzeň – Kino Beseda
Praha 1 – Kino Lucerna
Praha 6 – Kino Dlabačov
Praha 8 – Kino Atlas
Praha 9 – Cinestar Černý most
Prostějov – Kino Metro 70
Přerov – Kino Hvězda
Řevnice – Kino Řevnice
Říčany – Kino Na Fialce
Semily – Kino Jitřenka
Slaný – Městské kino Slaný
Teplice – Kino Květen
Turnov – Kino Sféra
Týn n. Vltavou – Kino Sokolovna
Varnsdorf – Centrum Panorama
Veselí n. Moravou – Kino Morava
Žamberk – Kino Žamberk