AKTUALIZOVÁNO

V pondělí 20. listopadu 2017 bude od 19 hodin v přímém přenosu vysílána do kin po celé České republice poslední letošní repríza nekorektního kabaretu Ovčáček miláček autora a režiséra Petra Michálka. Přenos se uskuteční tentokrát přímo z Městského divadla ve Zlíně.

Soudě podle reakcí na srpnovou premiéru tohoto pokračování ovčáčkovského tingltanglu, Zlíňáci se svou politickou satirou citelně přitvrzují. Děj se odehrává v blízké budoucnosti, zkraje roku 2018 v období vrcholící prezidentské kampaně v ČR. Na jevišti to znovu hýří těmi nejabsurdnějšími a zároveň zcela autentickými výroky představitelů naší politické scény. Marek Příkazký opět září v roli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, skvěle ho pak doplňují Zdeněk Julina jakožto Andrej Babiš a Pavel Vacek v roli premiéra Bohuslava Sobotky. Participaci na přenosu v tuto chvíli potvrdilo již přes 50 kin, další se budou přidávat v následujících týdnech. První kina spustí předprodej vstupenek na přímý přenos symbolicky v Den české státnosti 28. září. Nejaktuálnější informace jsou k dispozici na webových stránkách distributora www.prenosydokin.cz.

Petr Michálek: „Druhý díl vznikl znovu z přetlaku nás všech. K těm zásadním věcem se prostě musíme vyjadřovat. My všichni.“

Nechoďte na to! Je to megakampaň!

Městské divadlo Zlín a distributor prenosydokin.cz dnes rovněž představili trailer, který bude přímý přenos Ovčáčka miláčka do kin propagovat. Vystupují v něm Jiří Ovčáček a Andrej Babiš. Jiří Ovčáček si v traileru v očividně dobré náladě přichází očichat to plátno, na kterém se o něm vysílal ten kabaret. Za to Andrej Babiš vpadá do záběru notně rozčílen s tím, že je to megakampaň proti jeho osobě, lidem doporučuje, aby na přenos nechodili, a uzavírá, že už se vyslíknul do slipů, ale pindíka ukazovat nebude. Trailer budou kina promítat od tohoto víkendu, on-line je ke zhlédnutí například zde.

„Ovčáček je tentokrát miláček, Andrej Babiš svého pindíka stále ukázat nechce“

Ovčáček čtveráček dopadl na výbornou

První zkušenost s přímým přenosem do kin učinilo Městské divadlo Zlín v únoru letošního roku, kdy se jeho ansámblu povedl vskutku husarský kousek. Derniéru nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček z Divadla Za plotem v areálu bohnické léčebny v Praze sledovalo přes 17 000 diváků v kinech po celé republice. A nic na tom nezměnily skutečnosti, že Petr Michálek napsal text prvního Ovčáčka za pouhé dva dny, herci měli na nastudování dny pouze čtyři a před premiérou nikdo nepředpokládal, že by měl kabaret víc jak dvě nebo tři reprízy v malém studiu zlínského divadla. Ohlas po premiéře byl však omračující, diváci žádali přidaná představení, začaly přicházet nabídky na hostování z celé ČR, z nichž víc jak 40 muselo Městské divadlo Zlín nakonec z časových a organizačních důvodů odmítnout. Přenos do kin se tak ukázal jako ideální způsob, jak Ovčáčka čtveráčka zpřístupnit co nejširšímu publiku po celé naší zemi. Od května tohoto roku je záznam únorového přímého přenosu ke zhlédnutí zdarma na sociální síti Youtube. Na Youtube kanálech Městského divadla Zlín a distributora prenosydokin.cz má dohromady již přes 100 000 zhlédnutí, k vidění je například zde.

Michálkovy prognostické omyly

Druhý díl nekorektního kabaretu Ovčáček miláček rámcuje superdebata se superkandidáty na superprezidenta super České republiky. Autor a režisér Petr Michálek v srpnu, tedy v čase premiéry, odhadoval celkem 128 kandidátů, mezi kterými jsou David Rath, Bohuslav Sobotka, Jiří Kajínek, Jiří Čunek, či Jiří Paroubek. Prognostik tedy z Michálka asi nebude, ale jisté je, že díky tomuto rámci a díky tomu, že je sestaven z autentických výroků, které v uplynulých měsících zazněly z naší politické scény, zůstává kabaret stále zcela aktuální. A do přenosové reprízy bude navíc přidána epizodní postava s několika hláškami s gulama.

“V závěru představení překračuje jak rámec kabaretu, tak hranice divadla. To když celý ten perverzní obraz současnosti pronikají orwellovské a tolkienovské proudy, jež si až překvapivě dobře rozumějí s naladěním písniček Karla Kryla, které v Ovčáčkovi miláčkovi neznějí vůbec nostalgicky a pateticky, nýbrž mrazivě současně.” Petr Fischer, Hospodářské noviny

Nejlepší momenty inscenace

Základ mozaiky mnoha různorodých střípků z mediálního prostoru, z nichž je kabaret poskládán, je především ohlédnutí za klíčovými politickými událostmi roku 2017. Nejde však o nějaké listování vzpomínkovým albem u kávičky s dortíkem, které se na nás za chvíli vyvalí ze všech televizí a časopisů. Michálek stříhá a dopisuje jednotlivé události tak ostře a hustě za sebou, že kromě bouřlivého smíchu diváci nejčastěji komentují viděné při následných debatách slovy: “Když si díky vašemu kabaretu uvědomím, v čem tady žijeme, tak se mi chce spíš brečet.” Pointou všeho je pak zásadní odhalení Jiřího Ovčáčka. Ten, stejně jako v prvním díle, dostane havlovskou otázku: “Kdo vy vlastně jste?” Ovčáček tentokrát odpoví bez vytáček a všem vyrazí dech. Jeho odhalení bezesporu patří k vrcholům večera.

Další skvělé okamžiky inscenace jsou například mistrovská kreace Rostislava Marka na motivy parlamentního vystoupení Luboše Zaorálka (žumpa a jediný vtip, který Zaorálkův otec znal) či vzhledem k reálné předloze možná až příliš elegantní, ale o to věrohodněji hysterická Michaela Jílková v podání Marty Bačíkové nebo skvělý Punťa Pavla Vacka v momentě, kdy první dáma Ivana Zemanová navštíví v rámci neprobíhající prezidentské kampaně svého manžela psí útulek. Zdeněk Julina skvěle a věrně ztvárňuje Andreje Babiše, jehož svatba s Českou republiku je pak jedním z těch výše zmíněných momentů, při kterých mrazí a některé diváky dohánějí až k slzám.

O Městském divadle Zlín

Divadlo, které právě zahájilo 72. sezónu, se za loňský rok dopočítalo rekordního počtu návštěvníků v historii – téměř 137 tisíc! Sezónu odstartovala výpravná inscenace Idiot, kde v hlavní roli knížete Myškina exceluje právě Marek Příkazký (za uplynulou sezónu zvolen absolutním vítězem divácké ankety Aplaus). Právě v MDZ vznikly silné autorské hry navázané na region – legendární inscenace Žítkovské bohyně nebo představení Tomáš Baťa, živý, obě od dramatika a režiséra Doda Gombára (nově pro zlínskou scénu zdramatizoval román Antonína Bajaji Zvlčení, který herci za pár dní začnou zkoušet). V loňské sezóně měla úspěšnou premiéru rovněž výpravná inscenace Já, Baťa, která se věnuje pokračovateli slavného ševcovského rodu Janu Antonínovi. Na aktuální strunu hraje například divadelní manuál nejen podle Ladislava Špačka Dobré mravy a samozřejmě také kabaret Ovčáček miláček, který podruhé v historii zavede diváky MDZ do sálů kin.

O prenosydokin.cz

Pod značkou prenosydokin.cz distribuuje společnost Cikánek management do kin ve střední a východní Evropě přímé přenosy představení a koncertů z Metropolitní opery v New Yorku, Bolšoj baletu v Moskvě, Národního divadla v Londýně, Comédie-Franҫaise z Paříže, Městského divadla ve Zlíně, Berlínské filharmonie či prohlídky z těch nejzajímavějších světových výstav výtvarného umění a to v rámci série Exhibition on Screen. Společnost Cikánek management stála u zrodu fenoménu přímých satelitních přenosů do kin v našich zeměpisných šířkách a v současnosti distribuuje ve 13 zemích napříč celou střední a východní Evropou, od letošního podzimu nově také v Rakousku. V loňské sezóně dosáhla v teritoriích, kde působí, celkové návštěvnosti 200 000 diváků. Nejúspěšnějším tituly loňské sezóny byly přímý přenos Ovčáčka čtveráčka Městského divadla Zlín, přímý přenos Labutího jezera z Velkého divadla v Moskvě a přímý přenos Verdiho opery Nabucco z Metropolitní opery v New Yorku s famózním Plácidem Domingem v titulní roli. V rámci série Metropolitan Opera: Live in HD jsou do polských kin od loňské sezóny doručovány polské titulky satelitem přímo z přenosového vozu Met v New Yorku, což významným způsobem zvyšuje komfort operních diváků v polských kinosálech.

SEZNAM PŘENOSOVÝCH KIN / 20. 11. 2017 | 19.00 | přímý přenos

Boskovice – Kino Boskovice
Brno – Národní Divadlo
Břeclav – Kino Koruna
Česká Lípa – Kino Crystal
České Budějovice – CineStar
České Budějovice – Kino Kotva
Děčín – Kino Sněžník
Domažlice – Kino Čakan
Duchcov – Kino Lípa
Dvůr Králové – Kino Svět
Havířov – Kino Centrum
Hodonín – Kino Svět
Hradec Králové – CineStar
Humpolec – MKIS Humpolec
Chomutov – Kino Svět
Jablonec n. Nisou – Kino Radnice
Jičín – Biograf Český ráj
Jihlava – CineStar
Jihlava – Kino Dukla
Jilemnice – Kino 70
Kadaň – Kino Hvězda
Kladno – Kino Hutník
Kolín – Kino 99
Kopřivnice – Kino Kopřivnice
Kralupy n. Vltavou – Kino Vltava
Kroměříž – Kino Nadsklepí
Kutná Hora – Kino Modrý kříž
Liberec – CineStar
Litomyšl – Kino Sokol
Litoměřice – Kino Máj
Litvínov – Citadela
Lysá n. Labem – Kino Lysá n. Labem
Ml. Boleslav – CineStar
Náchod – Kino Vesmír
Napajedla – Kino Napajedla
Nový Bor – Městské kino
Nový Jičín – Kino Květen
Olomouc – CineStar
Olomouc – Kino Metropol
Olomouc – Pastiche Filmz
Opava – CineStar
Ostrava – CineStar
Ostrava – Kino Art
Pardubice – CineStar
Plzeň – CineStar
Plzeň – Kino Beseda
Praha 1 – Kino Lucerna
Praha 5 – Cinestar Anděl
Praha 6 – Kino Dlabačov
Praha 8 – Kino Atlas
Praha 9 – Cinestar Černý most
Prostějov – Kino Metro 70
Přerov – Kino Hvězda
Řevnice – Kino Řevnice
Říčany – Kino Na Fialce
Semily – Kino Jitřenka
Slaný – Městské kino Slaný
Škvorec – Bio Bezdíkov
Štětí – Kino Štětí
Šumperk – Kino Oko
Teplice – Kino Květen
Tišnov – Kino Svratka
Turnov – Kino Sféra
Týn n. Vltavou – Kino Sokolovna
Uherský Brod – Kino Máj
Uherské Hradiště – Kino Hvězda
Valašské Klobouky – Kino Svět
Varnsdorf – Centrum Panorama
Veselí n. Moravou – Kino Morava
Vsetín – Kino Vatra
Zlín – Golden Apple Cinema
Znojmo – Kino Svět
Žamberk – Kino Žamberk

SEZNAM PŘENOSOVÝCH KIN / 20. 11. 2017 | 19.00 | záznam
Praha 6 – Kino Dlabačov

SEZNAM PŘENOSOVÝCH KIN / 20. 11. 2017 | 21.00 | záznam
Praha 1 – Kino Lucerna
Praha 8 – Kino Atlas
Plzeň – Kino Beseda
Říčany – Kino Na Fialce
Zlín – Golden Apple Cinema

SEZNAM PŘENOSOVÝCH KIN / 21. 11. 2017 | 19.00 | záznam
Říčany – Kino Na Fialce

SEZNAM PŘENOSOVÝCH KIN / 24. 11. 2017 | 22.15 | záznam
Praha 8 – Kino Atlas

SEZNAM PŘENOSOVÝCH KIN / 25. 11. 2017 | 11.00 | záznam
Praha 1 – Kino Lucerna

SEZNAM PŘENOSOVÝCH KIN / 25. 11. 2017 | 21.00 | záznam
Praha 6 – Kino Dlabačov