Červen je tady a spolu s ním i zbrusu nové číslo oblíbeného kulturního a lifestylového magazínu inZlin. Tentokrát jde o číslo skutečně nabité. Do jeho obsahu přispěl Jakub Malovaný hned dvěma rozhovory. Vyzpovídal zpěváka Vojtu Dyka, jenž se na vás usmívá z titulky, a také uměleckou šéfku zlínského divadla Hanu Mikoláškovou.

ROZHOVOR s loučící se uměleckou šéfkou zlínského divadla Hanou Mikoláškovou

Hana Mikolášková je doposud jediná dáma, která měla tu čest šéfovat uměleckému souboru Městského divadla Zlín. Za pět let ve funkci toho dokázala hodně. Mimo jiné vytvořila nepřehlédnutelnou stopu hudebního divadla a stmelila místní kolektiv. Do souboru vrátila pohodu, ze které plyne mnoho úspěchů a projektů nad rámec povinností.

„Poslední dny si užívám maximálně, protože vím, že tohle všechno, co se dělo a děje, se mi nejspíš už nikdy nenaskytne. Plnými doušky nasávám atmosféru v divadle, která je pro mě čím dál tím víc vzácnější. Práce mám pořád hodně a snažím se ji dělat poctivě až do toho skutečně posledního dne.“

ROZHOVOR Z TITULNÍ STRANY se zpěvákem a hercem Vojtou Dykem

Vrcholem letošního ročníku rodinného festivalu Holešovská Regata bude zcela jednoznačně koncert Vojty Dyka a B-Side Bandu. Bravurní zpěvák a úspěšný brněnský orchestr vezmou návštěvníky zahrad holešovského zámku do stylového baru, kde jim namíchají vskutku pestrý koktejl, provoněný starými peckami, ale také novinkami, které B-Side Band zařadil do svého repertoáru v rámci letošního turné, na němž oslavuje deset let existence.

„Když jsme koncerty připravovali, tak jsem si vymyslel, že bych chtěl na stagi krásný dřevěný bar, ve kterém by se opravdu rozléval alkohol, a ono se to podařilo. Scéna je navíc i trošku divadelní a díky tomu nám tak nabízí další možnosti. Uvidíte na Regatě…“

PIA FRAUS

V červnovém čísle magazínu inZlin naleznete opět stránku od profesionální smečky satyrů s názvem Pia Fraus, jejímž členem je i Jakub Malovaný. Cílem Pia Fraus je ukázat Městské divadlo Zlín s humorem a nadsázkou. Pia Fraus chce ukázat, že divadlo je plné bláznů a pod hereckou maskou je vždy obličej. Snad se budete dobře bavit. Aktivitu Pia Fraus, kromě pravidelného prostoru v inZlinu, můžete sledovat také na Facebooku, a to zde.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.