Vážení čtenáři, rok 2017 končí. Končí rok, během něhož jsem „slavil“ výročí deset let, co veřejně publikuji a tvořím. Byl to opravdu podařený rok, vždyť celé to „slavení“ začalo vydáním mé třetí knihy s názvem Sedmnáct. Ano, v březnu jsem vydal novou knihu, která mapuje kulturní život na Zlínsku.

Rázem odstartovalo celé to dlouhé radostné ohlížení se a zároveň i další radostné tvoření. Během jarních besed ke knize, které jsem po zajímavých zlínských místech absolvoval s kolegou a mým dvorním ilustrátorem Markem Příkazkým, jsem si společně s vámi připomínal své dávné a ještě dávnější rozhovory a reportáže díky rubrice Archivní pondělí. Některé nalezené poklady byly opravdu překvapivé po těch dlouhých letech.

Stále mám tu možnost pravidelně přispívat do kulturního a lifestylového magazínu inZlin, což mě těší. Dělo se tak po celý „rok oslav“ a bude se tak dít i nadále. Pocit radosti mi dodávají také velké, jak rád říkám výpravné, rozhovory, které publikuji nejčastěji na svém webu. V roce 2017 jsem zpovídal například zpěváka Vojtu Dyka, baskytaristu Petra Vavříka, herečku Helenu Čermákovou či znamenitého Richarda Müllera a věřte, že to byly vždy chvíle nezapomenutelné a neskutečně inspirativní.

Léto bylo ve znamení cestování s kapelou Fleret. Opět jsem s valašskou partičkou procestoval kus naší země a zažil nejeden skvělý okamžik. Všechny ty dny po jejich boku byly předzvěstí další společné kapitoly, a sice předzvěstí velké přípravy na blížící se koncert v Lucerně, kde Fleret oslaví pětatřicet let. Od října vám servíruji každý týden jeden obsáhlý rozhovor a pěkně postupně odpovídají všichni muzikanti, kteří kdy Fleretem prošli. Budu v tom pokračovat až do března, kdy onen jedinečný večírek v Lucerně vypukne. Ještě se všichni máme na co těšit.

Knihou to začalo a knihou to i končí. Jsem rád, že se prodává a troufám si říct, že se vám i líbí. Posledních pár kusů je ještě skladem na všech prodejních místech na Zlínsku, po Novém roce je obejdu a podám přesné informace. Každopádně děkuji za váš zájem o Sedmnáctku!

Srdečně děkuji všem, kteří byli součástí mého „roku oslav“. Děkuji všem, kteří mi pomohli, kteří se mnou spolupracovali, kteří mě inspirovali i kritizovali. Děkuji všem, kteří mě četli. A děkuji také všem, kteří jen byli. DÍKY ZA VŠE!

A směle do roku 2018, ať je pro nás všechny radostný a tvůrčí!

Jakub Malovaný

 

P.S. Zde je několik fotografií, které vznikly během roku 2017…

Březen: Kniha Sedmnáct je na světě. Marek Příkazký se postaral o veškeré ilustrace.

Březen: Křest Sedmnáctky. Kmotry se stali herec Rostislav Marek a “hnací motor” kapely Fleret Zdeněk Hrachový a Stáňa Bartošík.

Květen: Jedna z besed ke knize Sedmnáct.

Srpen: Léto s Fleretem. Na cestách jsme se setkali i s kapelou Staré Pušky.

Srpen: Trnkobraní. Fanánek, Hrach a Sedmnáctka.