Po úspěšných detektivních komediích Splašené nůžky a Past na myši přichází MDZ s další – Smrt v Hotelu Alexandria, jejíž děj se odehrává v nedalekých Luhačovicích. Zlínskému hereckému souboru ji na tělo napsal Peter Black a text přeložil ředitel divadla Petr Michálek. Světová premiéra se uskuteční v sobotu 14. října v 19.00 ve Velkém sále.

„Komediální detektivka a Zlín jsou pro mě tak trochu spojené pojmy. Od doby, kdy jsem viděl Splašené nůžky, jsem s radostí vzpomínal na souhru herců, na atmosféru v publiku. Když se mi pak do ruky dostal vtipný a překvapivý text Petera Blacka, tak jsem neváhal. Je to rychlá konverzační komedie, ve které se stane vražda, divák postupně dostává indicie a spolu s Marií Vančurovou, která hraje hlavní vyšetřovatelku případu, může pátrat po tom, kdo je vrah,“ prozradil režisér Mikoláš Tyc, který ve Zlíně hostuje poprvé. „Všichni jsou v županech, takže není úplně jisté, kdo je kdo. Není to tedy jen o Marušce, radost vidět je v nových rolích všechny herce. Každá z postav má nějaký komediální rys,“ doplnil.

Nová inscenace se odehrává v současnosti, v reálném hotelu, v nočním wellness ve zlínskému divákovi důvěrně známých luhačovických lázních. Městské divadlo Zlín tak navazuje na regionální dramaturgickou linku, kam patří například Žítkovské bohyně nebo první dva díly trilogie o dynastii Baťů.

Kromě již zmíněné Marie Vančurové se v roli dalšího z vyšetřovatelů představí Zdeněk Julina. Dále hrají Jan Leflík, Tamara Kotrbová, Petra Králová a Gustav Řezníček, Marek Příkazký, Kateřina Liďáková, Luděk Randár a další.

 

Poznámka: Jakub Malovaný se představí coby Havran a člen mordparty. Několik fotografií naleznete zde, na videoukázku se můžete podívat zde.

 

Zdroj: www.divadlozlin.cz