Legendární cestovatel Miroslav Zikmund oslaví ve čtvrtek – 14. února 2019 – neuvěřitelných 100 let. Celý leden jsem připravoval speciální a v tomto případě musím říct, že i naprosto unikátní a exkluzivní materiál, který JE a BUDE jakousi poctou tomuto zcela výjimečnému muži.

Jakožto Zlíňáka mě hodně dlouho „trápilo“, že jsem Miroslava Zikmunda nikdy nevyzpovídal. Při příležitosti jeho blížících se 100. narozenin jsem přece jen tohoto legendárního cestovatele oslovil, a to i s vědomím, že už rozhovory neposkytuje, že už všechno řekl. Vsadil jsem na jedno jediné téma, o kterém jsem byl přesvědčený, že by mohlo zafungovat. Nikoliv Tatra 87, určitě ne „první“ a „druhá“ cesta, ale DIVADLO! Jak to dopadlo?

Exkluzivní rozhovor si už nyní můžete přečíst v únorovém čísle magazínu inZlin. Jde o velmi vzácné povídání, ke kterému pan Zikmund svolil, až když jsem mu předložil své otázky. Odpovídal už na všechno, ale o divadle doposud veřejně nemluvil. Moc si tohoto počinu vážím.

A to zdaleka není vše… Připravil jsem totiž i celou řadu zajímavých bonusů, které budou puštěny do éteru právě v den 100. narozenin významného cestovatele. Zavzpomínáme například na inscenaci zlínského divadla Palubní deník Hanzelky a Zikmunda. A taky se s celou řadou osobností ze Zlínského kraje zamyslíme nad větou „Když se řekne Miroslav Zikmund?“ Těšte se!

 

Jakub Malovaný