Stojíme na prahu nové divadelní sezóny, která bude, doufejme, stejně úspěšná, jako ta předchozí. Pro letošní sezónu jsme vybrali známou situační komedii 1+1=3, kterou napsal současný britský autor Ray Cooney, ke kterému se vracíme po dvou letech.

I během této divadelní přestávky došlo v souboru Proskovického divadla Nad Struhou k několika změnám. Někteří herci si dávají z mnoha důvodů pauzu, jiní se vrátili a přišli i noví. Mnoho věcí se událo. Takže:

– Tato sezóna hlásí návrat dvou velkých divadelních opor našeho souboru, a to Zdeňky Filipovské a Davida „Lojzy“ Lyčky.

– Z pozice nápovědy do role herce se přesunuje nezmar divadelních prken David Michálek. Naopak funkci nápovědy, inspicienta a mistra zvuku bude tuto sezónu zastávat divadelní nadšenec Katka Sládková.

– Přivítáme i tři nové tváře, kterými jsou „krmeliňačka“ Kamila Formanová, dlouholetý moderátor Chytrého kvízu a srdcem i duší rocker František Hvizd a zkušený inspicient a herec Městského divadla Zlín, redaktor Českého rozhlasu i příležitostný spisovatel Jakub Malovaný.

– Naopak nás po mnoha letech z důvodu mateřské dovolené opouští herecká opora, vedoucí souboru a dobrá duše divadla Zdeňka Sojková a také z důvodu otcovských povinností končí mužská herecká opora Martin Kowalik. Oběma gratulujeme, přejeme krásné dny a brzký návrat na prkna, která znamenají svět.

– A z časových důvodů kariéru ukončila Alena Platošová a Pavel Kuča.

Se všemi nově příchozími, ale i se stávajícími, přineseme postupně rozhovory. A nejen to, budeme vás postupně seznamovat s novinkami ze zákulisí, s průběhem zkoušení nové hry a mnoho dalšího. Tak sledujte naše stránky, náš Facebook, ať vám nic neunikne.

Držte nám palce a doufáme, že někdy v divadle na představení na viděnou!

 

Autor: Tomáš Matlenga (proskovickedivadlo.cz)