Dočkali jste se. S nástupem měsíce září je tady opět další číslo kulturního a lifestylového magazínu inZlin. Jakub Malovaný do jeho obsahu přispěl dvěma rozhovory, kdy jeden z nich se dostal rovnou na titulní stranu.

ROZHOVOR Z TITULNÍ STRANY s uměleckým šéfem zlínského divadla Patrikem Lančaričem

Nová éra začíná. Patrik Lančarič se již zabydlel ve své kanceláři a převzal tak vedení nad uměleckým souborem zlínského divadla. Lepšího šéfa si herci snad ani přát nemohli. Slovenský rodák je totiž ostřílený režisér s evropskými zkušenostmi. Úspěšně se věnuje nejen divadlu, ale také filmu a rozhlasu.

„Určitě v sobě nenosím potřebu provést ve zlínském divadle nějakou revoluci. Nic takového. Chtěl bych, aby se zde dělalo dobré divadlo. Divadlo, které bude bavit, rozvíjet a vzdělávat.“

ROZHOVOR s pořadatelem festivalu Setkání kytaristů Robertem Černým

Už 14. a 15. září proběhne ve Zlíně další ročník multižánrového festivalu Setkání kytaristů. Ten je otevřený mladým talentovaným kapelám, které chtějí získat své příznivce, chtějí hrát a nebojí se vystoupit po boku hudebních legend a virtuózů. Program je vskutku pestrý, těšit se můžete na dvě scény, celou řadu interpretů a několik doprovodných akcí.

„Festival si prošel několika dramaturgickými obdobími s tím, jak se měnily zvyky a nálady posluchačů, takže jsem přesvědčen, že je jednoznačně určen divákům, taky posluchačům, muzikantům… A kytaristům.“

PIA FRAUS

V zářijovém čísle magazínu inZlin naleznete opět stránku od profesionální smečky satyrů s názvem Pia Fraus, jejímž členem je i Jakub Malovaný. Cílem Pia Fraus je ukázat Městské divadlo Zlín s humorem a nadsázkou. Pia Fraus chce ukázat, že divadlo je plné bláznů a pod hereckou maskou je vždy obličej. Snad se budete dobře bavit. Aktivitu Pia Fraus, kromě pravidelného prostoru v inZlinu, můžete sledovat také na Facebooku, a to zde.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.