Po krátké – měsíční – odmlce naleznete v obsahu únorového čísla magazínu inZlin opět rozhovor z dílny Jakuba Malovaného. Jde o rozhovor vskutku unikátní. Mladý autor se tentokrát nevěnuje muzice ani divadlu, ale prostor dal velkému lidskému příběhu. Příběhu šestadvacetiletého cestovatele, který spadl v brzkém věku na úplné dno, avšak zase obejvil krásu každodennosti. Jde o povídání s přesahem, které může povzbudit a snad i inspirovat.

ROZHOVOR s cestovatelem Janem Rendlem

Za šestadvacet let života prožil to, co mnozí neprožijí ani za dva životy. V poměrně brzkém věku se ocitl na šikmé ploše a začal se neřízeně řítit do propasti. Alkohol, drogy, exekuce, ulice. Svou těžkou situaci nezvládal a jednoho dne tak z ničeho nic stál na hranici života a smrti.

Vrátit se z pekla nebylo vůbec lehké, ale Jan Rendl to dokázal. Velkou sílu k tomu, aby opět našel krásu každodennosti, mu dodala láska. K ženě a k cestování. Příběh, který může vypadat jakkoliv smyšleně, se skutečně stal. Dnes si jde mladý cestovatel plně za svým snem. Snaží se lidi inspirovat, varovat a předávat jim své zážitky z všemožných výletů do dalekých zemí. Přečtěte si zcela otevřenou zpověď ostravského rodáka, jenž bude mít přednášku i ve zlínském klubu Sklep 33.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.