Dva rozhovory připravil publicista Jakub Malovaný do říjnového čísla kulturního a lifestylového magazínu inZlin. Tentokrát si popovídal s mladým zlínským hercem Matějem Štruncem a ještě mladší zlínskou házenkářkou Annou Neubauerovou.

ROZHOVOR s Matějem Štruncem – novou posilou zlínského hereckého souboru

Někdo odchází a někdo naopak přichází. Tak to chodí v životě, ale i třeba v divadle. Zlínský herecký soubor posílil mladý a talentovaný Matěj Štrunc, který nahradil Tomáše Davida. A náhrada je to vskutku adekvátní. Matěj v sobě skrývá kromě hereckého nadání také velké muzikantské schopnosti, zpívá a málokterý nástroj je mu cizí.

„Kdy jsem zaregistroval zlínské divadlo opravdu výrazně? Bylo to minulý rok, když vznikl nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček a rozběhla se ta obrovská mediální vlna. Hodně jsme o tom na konzervatoři debatovali, vlastně jsme ten projekt obdivovali, líbilo se nám, že se ve Zlíně udělala tak dobrá satira.“

ROZHOVOR s mladou zlínskou házenkářkou Annou Neubauerovou

Je jim teprve patnáct a už prožívají doslova výtečné období, na jejich hru je radost pohledět. Krátce po začátku sezóny jsou děvčata družstva HC Zlín – mladší dorost odhodlaná pokračovat ve skvělých výkonech a znovu tak vybojovat zlaté medaile. Nebude to však snadné. Své o tom ví i jedna z opor mladšího dorostu – pivotka Anna Neubauerová, která v loňské sezóně ve žlutomodrém dresu zářila, a proto si vysloužila nominaci na Olympiádu dětí a mládeže, kde bojovala za Zlínský kraj.

„Bohužel na nás chodí jenom rodiče. Až na ženy chodí pár věrných fanoušků. A je to škoda, ve Zlíně stále vévodí hokej a fotbal. Myslím si, že spousta lidí ani pořádně netuší, jak taková házená vypadá, že jde o skutečně tvrdý a čestný sport.“

PIA FRAUS

V říjnovém čísle magazínu inZlin naleznete opět stránku od profesionální smečky satyrů s názvem Pia Fraus, jejímž členem je i Jakub Malovaný. Cílem Pia Fraus je ukázat Městské divadlo Zlín s humorem a nadsázkou. Pia Fraus chce ukázat, že divadlo je plné bláznů a pod hereckou maskou je vždy obličej. Snad se budete dobře bavit. Aktivitu Pia Fraus, kromě pravidelného prostoru v inZlinu, můžete sledovat také na Facebooku, a to zde.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.