Vážení čtenáři, magazín inZlin slaví patnáct let. A při této výjimečné příležitosti vyzpovídal Jakub Malovaný zakladatele oblíbeného měsíčníku – Zbyňka Trvaje a Jana Mikulčíka. Máte tak zcela jedinečnou možnost vůbec poprvé nahlédnout do zákulisí redakce. A to samozřejmě není vše. Do květnového čísla přidal mladý publicista i dva rozhovory hudební…

MAGAZÍN INZLIN SLAVÍ PATNÁCT LET! ROZHOVOR SE ZAKLADATELI ZBYŇKEM TRVAJEM A JANEM MIKULČÍKEM

Už je tomu dlouhých patnáct let, co vyšlo vůbec první číslo oblíbeného magazínu inZlin. Od května 2003 dostáváte každý měsíc přehled o tom, co se ve Zlínském kraji děje. Ale nejen to. Obsah časopisu začaly postupně plnit i rozhovory se zajímavými lidmi, originální reportáže a tipy na všemožné výlety.

Nikdy by však inZlin nevznikl, nebýt dvou mužů, Zbyňka Trvaje a Jana Mikulčíka, kteří stojí v jeho čele. Právě tito dva pánové uvedli magazín do života a celé roky se o něj starají jako o vlastní dítě. Nyní je načase se s nimi seznámit a nepatrně nahlédnout do zákulisí žádaného kulturního a lifestylového měsíčníku…

ROZHOVOR S KAPELOU KULA PIKLE

Alternativně popová kapela Kula Pikle přichází s novou deskou Poletuchy. Celkem třináct písní připravovali zkušení muzikanti téměř rok a půl. I z tohoto důvodu v posledních měsících výrazně omezili koncertní činnost.

Ale vyplatilo se. „Snažili jsme se dát dohromady pestré album, na kterém zazní věci ostřejší i klidnější. Jednohlasně jsme se pak shodli na tom, že jde o naše nejdospělejší album,“ říká v rozhovoru bubeník malenovické kapely Michael „Šimon“ Šimůnek.

ROZHOVOR S KAPELOU APOACHÉ

Apoaché. Kapela, která produkuje vlastní tvorbu, má na svém kontě dvě alba a neustále pracuje na nových nápadech. Její zvuk je originální a na zlínské hudební scéně tak trochu nezaměnitelný. Momentálně se do své jazz-popové polohy nebojí přimíchávat trochu R’n’B nebo reggae.

Ale hlavně – na začátku května oslaví patnácté výročí. Slavit se bude v Šopě a přípravy na velký koncert jsou již v plném proudu. Nejen o tom, jak bude blížící se koncert vypadat, jsme si povídali s polovinou kapely – zpěvačkou Michaelou Laníkovou, saxofonistou Radkem Bednaříkem a baskytaristou Jakubem Lutnerem.

PIA FRAUS

V květnovém čísle magazínu inZlin naleznete opět stránku od profesionální smečky satyrů s názvem Pia Fraus, jejímž členem je i Jakub Malovaný. Cílem Pia Fraus je ukázat Městské divadlo Zlín s humorem a nadsázkou. Pia Fraus chce ukázat, že divadlo je plné bláznů a pod hereckou maskou je vždy obličej. Snad se budete dobře bavit. Aktivitu Pia Fraus, kromě pravidelného prostoru v inZlinu, můžete sledovat také na Facebooku, a to zde.

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.