Červnové číslo oblíbeného kulturního a lifestylového magazínu inZlin je opravdu pestré. V doslova přeplněném obsahu nalezneme hned čtyři rozhovory z pera publicisty Jakuba Malovaného, kdy jeden z nich dokonce zdobí titulní stranu. Na své si přijdou divadelní příznivci i hudební nadšenci. Pěkné počtení!

ROZHOVOR s hercem Vojtěchem Johaníkem krátce před odchodem z Městského divadla Zlín

Městské divadlo Zlín opouští velmi výrazná tvář mladé herecké generace. Po téměř pěti letech se musíme rozloučit s Vojtěchem Johaníkem, který bude od září patřit ostravskému Divadlu Petra Bezruče. Věčně pozitivně naladěný herec se zlínskému divákovi představil dvěma desítkami rolí.

„Při představě, že zlínské divadlo opustím, mi okamžitě blesklo hlavou, že ztratím tu skvělou partu lidí, která je s místním divadlem spjatá. Vždycky jsem se tady cítil jako doma, ve Zlíně mám takovou druhou rodinu,“ říká naprosto upřímně uherskohradišťský rodák, který však bude v místním divadle stále dohrávat celkem čtyři inscenace. To znamená, že i v příští sezóně bude na jevišti k vidění v Zamilovaném Shakespearovi, Smrti v hotelu Alexandria, Mezi nebem a ženou a taky v Dobrých mravech.

ROZHOVOR s kapelou Mirai před Holešovskou Regatou 2018

Mirai, to je svěží vítr na české hudební scéně. Postupně se tato frýdeckomístecká kapela dere na vrchol a sbírá jedno ocenění za druhým. Letošní rok je toho jasným důkazem. Mladá partička muzikantů získala v březnu Anděla v kategorii Objev roku a čerstvě má za sebou i povedenou klubovou šňůru, kterou završil koncert v pražském Lucerna Music Baru, kde navíc obdržela Platinovou desku za své debutové album Konnichiwa.

V červnu se Mirai vůbec poprvé představí na oblíbeném rodinném festivalu Holešovská Regata. „Zahrajeme ty největší hity a zbytek přizpůsobíme tomu, co ucítíme na místě,“ usmívá se kytarista a zpěvák Mirai Navrátil, jenž stál v roce 2014 u zrodu této talentované kapely.

ROZHOVOR s kapelou MIG 21 před Holešovskou Regatou 2018

Oblíbenou kapelu MIG 21 není třeba jakkoliv představovat. Veselá parta z Prahy 5 – Smíchova, v čele se zpěvákem Jirkou Macháčkem, se vrací na rodinný festival Holešovská Regata a s sebou si veze nejen podomácku vyrobenou scénu, ale také několik nových písní.

Letos je to navíc přesně dvacet let, co se dali pánové dohromady a začali rozdávat radost skrze své originální písně. Ovšem, kdo by čekal nějaké oslavy, je na velkém omylu. „Nemáme potřebu ohlížet se. Není nám ani blízké jakkoliv bilancovat a dělat narozeninové koncerty,“ říká v rozhovoru pro magazín inZlin bubeník kapely MIG 21 Honza Hladík.

ROZHOVOR s kapelou Reflexy, která oslaví pětadvacáté výročí

Letos v červnu oslaví pop-rocková kapela Reflexy již čtvrt století a její členové slibují opravdu nevšední zážitek. Na speciálním pódiu zazní to nejlepší z tvorby zlínské stálice a samozřejmě dorazí i vzácní gratulanti. Mezi ty hlavní patří legendární skupina Argema a slovenská folk-punková jednička Heľenine oči.

„Půjde o tři zcela jedinečné koncerty se spoustou netradičních momentů. Z doposud jedenácti vydaných alb zazní opravdu jen to nejlepší a součástí programu bude i vzpomínka na původního tragicky zesnulého zpěváka Jardu Garguláka,“ říká v rozhovoru multi-instrumentalista Ondra Filák, kterého okamžitě doplňuje zpěvák a kytarista Libor Plšek: „Z těch tří plánovaných megakoncertů budeme Zlíňákům nejblíž 16. 6., kdy zahrajeme v Otrokovicících.“

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.