Pondělním hostem pořadu Rendez-vous v Českém rozhlase Zlín bude nezávislý publicista a divadelní inspicient Jakub Malovaný. Povídání se bude točit nejen kolem jeho exkluzivního rozhovoru s cestovatelem Miroslavem Zikmundem. Jakub Malovaný je totiž (téměř) jediný, komu muž, jenž nedávno oslavil neuvěřitelné 100. narozeniny, rozhovor poskytl.

„Tento rozhovor vlastně vůbec vzniknout nemusel. Uvědomuji si to stále víc a víc. Vždyť pan Zikmund už opravdu téměř „všechno řekl“, použijeme-li jeho slova. Přesto mě těší, že ještě našel chuť a energii vyprávět,” raduje se Jakub Malovaný nad svým nedávným počinem, který vyšel v plné verzi, a to i se všemi bonusy, na webových stránkách Městského divadla Zlín.

Kdy se vlastně s Miroslavem Zikmundem poznal? A jak legendárního cestovatele k povídání přesvědčil? To se dozvíte už v pondělí krátce po 15. hodině na vlnách Českého rozhlasu Zlín.

Rendez-vous vzniklo v Českém rozhlase Brno jako rekreativní rozhlasový program v roce 1993 a jeho posláním od začátku bylo posluchačům přinášet informace ze všech možných inspirujících tematických oblastí (od historie, přes divadlo, film, hudbu až po umění).

Za mikrofonem se při vysílání pořadu vystřídala řada slavným moderátorských jmen, namátkou Josef Veselý, Marcela Vandrová, Marcela Antošová anebo Věra Hotařová.

V Českém rozhlase Zlín provádí posluchače odpolednem plným servisních informací, zajímavostí, milých hostů a pěkných písniček moderátor Pavel Vacek.