Holešovská Regata patří na Zlínsku mezi prestižní akce. Do zahrad holešovského zámku se rok co rok sjíždí lidé ze širokého okolí. Aby taky ne, vždyť u nás není mnoho festivalů, které myslí na rodiny s dětmi. Mezi tím, co si „dospěláci“ užívají své oblíbené kapely, děti se vždy parádně vyřádí na přilehlé obrovské louce…

Zní to idylicky, že? Určitě nyní mnoho z vás, co jste již některý z uplynulých ročníků tohoto oblíbeného festivalu navštívili, radostně pokyvuje. „Festival jsme kdysi vymýšleli hlavně proto, aby byl i pro rodiny s malými dětmi,“ potvrdil ředitel Holešovské Regaty Michal Žáček v jednom z rozhovorů krátce před tím, než se letos „vyplulo“. A jeho slova platila stoprocentně. Holešovská Regata je totiž každoročně opravdu pestrou směsicí zábavy pro malé i dospělé. Není nouze o dobrou muziku, bohatý doprovodný program, soutěže, chutné občerstvení (ano, i toto je jeden z důležitých faktorů, který váš pobyt na dvoudenním festivale může ovlivnit) a příjemné prostředí. „Právě kvůli prostředí, které samo o sobě skýtá možnosti hry i odpočinku, se náš festival v zámeckých zahradách v Holešově koná,“ usmívá se muž, jenž již více jak dvacet let stojí v čele pořádající Agentury Velryba.

Sedmý ročník Holešovské Regaty byl letos opět dvoudenní. Páteční program nesl podtitul „Pocta legendám“ a na pódiu se tak představily opravdové skvosty naší hudební scény. Katapult v čele s Oldou Říhou zahrál nejeden ze svých nesmrtelných hitů, došlo však i na novinky z alba Kladivo na život. „Špičkový festival se špičkovou produkcí,“ pochvaloval si akci baskytarista „Kaťáků“ Andy Budka. Chytlavé novinky a staré známé hity zahrál také Olympic. Čtveřice bravurních muzikantů v Holešově předvedla naprosto neuvěřitelný výkon, málokomu se chce věřit, že Olympic za pár měsíců oslaví už pětapadesát let. Významné výročí samozřejmě připomněli během koncertu i pořadatelé festivalu, Petr Janda obdržel z rukou Michala Žáčka dárkové balení valašské hruškovice. Fanoušci nechtěli Olympic „pustit“ a dočkali se tak hned několika přídavků. „Hraji rád, strašně mě to baví, ale kde, to neřeším. Někdy je to blízko, jindy daleko, ale já si to vždy užívám,“ prozradil Petr Janda, pro něhož je muzika zkrátka věčná láska.

Sobotní “plavba” byla neméně zajímavá, avšak všechny návštěvníky i pořadatele samotné vydatně zkoušelo počasí. A chvilkami mělo převahu. S radostí ale můžeme prohlásit, že ani letos nezvítězilo. Již od dopoledních hodin to na pódiu i v jeho blízkosti žilo. Nechybělo tradiční svezení na dračích lodích ani zábavné nafukovací atrakce. Na nádvoří holešovského zámku si mohli diváci ve volných chvílích také zatancovat, díky workshopům si mohli vyzkoušet latinskoamerický tanec či break dance.

Samozřejmě… Co by to bylo za Regatu bez mistrovství v přejezdu vodní lávky a velmi oblíbené soutěže originálních plavidel, kterých vypluly zhruba dvě desítky a vítězem se stal „Sousedíkův kouzelně ekonomický kombajn“, o který se postarala Střední odborná škola Josefa Sousedíka ze Vsetína.

A co se dělo na pódiu? Pořadatelé opět pozvali výběr z toho nejlepšího, co momentálně česká hudební scéna nabízí. Sympatické Hodiny zahrály celou řadu písní, které se objeví na očekávaném debutovém albu, bravurní Janek Ledecký fanoušky nešetřil a „sypal“ do nich jednu pecku za druhou (Janku, klobouk dolů), kapela hudebníků s postižením The Tap Tap představila zbrusu novou desku Noha na kolejích a pozadu nezůstali ani Mandrage ve slušivých uniformách. Zajímalo nás, co by vzkázali všem návštěvníkům letošní Holešovské Regaty? „Aby na sebe dávali pozor, neskákali uhřátí do studené vody, chodili pravidelně k zubaři, chodili v noci a za tmy pouze po hlavních osvětlených ulicích, aby přispěli pár kaček Lince bezpečí, byli ohleduplní na silnicích, aby si i v dnešní uspěchané době našli čas na posezení u dobré knihy, aby pili RedBull a hlavně, aby chodili na naše koncerty.“

Vrcholem letošního ročníku Holešovské Regaty byl zcela bez debat koncert Vojty Dyka a brněnského B-Side Bandu. Šlo o skutečný umělecký zážitek. Famózní show. Jedinečnou podívanou. Bravurní zpěvák a úspěšný orchestr vzali návštěvníky zahrad holešovského zámku do stylového baru, v němž se podával pestrý koktejl, provoněný starými peckami, ale také novinkami, které B-Side Band zařadil do svého repertoáru v rámci letošního turné, na němž oslavuje deset let. Scénografii baru si vymyslel sám Vojtěch Dyk. „Atmosféra baru mě baví a taky mě baví objevování dalších možností stage. Líbí se mi, že nejde jen o klasické koncertní pódium. Ono se z toho našeho vystoupení opravdu vždycky stává tak trošku divadlo,“ usmíval se charizmatický pěvec před výkonem. B-Side Band patří mezi absolutní špičku, stejně jako všestranně talentovaný Dyk, proto není divu, že atmosféra, která na Regatě panovala krátce před desátou večerní, se dá jen ztěžka popsat… A vůbec… Příští rok se “pluje” opět, tak se přidejte k početné posádce a zažijte Holešovskou Regatu na vlastní kůži! JO-HO-HO!

 

Kompletní fotogalerii z Holešovské Regaty 2017 naleznete zde.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Mandrage před Holešovskou Regatou 2017

„Naše show je něco mezi koncertem a divadelním představením,“ říká Vojta Dyk, který na Holešovskou Regatu dorazí spolu s B-Side Bandem

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Olympic před Holešovskou Regatou 2017

TŘI OTÁZKY PRO kapelu Katapult před Holešovskou Regatou 2017

Ohlédnutí: Holešovská regata 2016 šťastně doplula do cíle

FESTIVALOVÝ SPECIÁL: 5. ročník rodinného festivalu Holešovská regata se nesl ve znamení cirkusu

FESTIVALOVÝ SPECIÁL: Holešovská regata 2014 – festival, který získává rok od roku na kvalitě

 

Foto: Jan Salač