Fleret: 35 aneb Umělci stále na šňůře. Přesně tak se jmenuje nová publikace Jakuba Malovaného, kterou napsal k pětatřicátému výročí kapely Fleret. Jde o volné pokračování obsáhlé knihy Umělci na šňůře z roku 2013.

„Navazujeme samozřejmě tam, kde jsme skončili, tedy v Zádveřicích, kdy Fleret slavil tři dekády existence. A končíme v pražské Lucerně. Na další oslavě. Tentokrát je však Fleret o zmíněných pět let starší,“ přibližuje mladý autor novinku, ve které čtenář nalezne podrobně sepsaných posledních pět let života dvorní kapely Valašského království.

A to samozřejmě zdaleka není všechno. Díky publikaci se vydáme třeba do ostravského studia a nahlédneme pod pokličku tvorby nového materiálu. Zažijeme znovu jubilejní desátou Rockovou noc pod hvězdami i obří festival Masters of Rock, na němž Fleret vzpomínal na královnu lidové písně Jarmilu Šulákovou. Na slovíčko se zastavíme s Markem Abrahámem a Radkem Postavou. A voňavou kávu si dáme třeba se Zuzanou Šulákovou.

Publikace vyšla na křídovém papíře a obsahuje několik exkluzivních fotografií z bohatého archivu kapely. Poprvé byla veřejnosti představena právě na velkém výročním koncertě Fleretu ve vyprodané pražské Lucerně, kde se mezi gratulanty objevili například František Segrado, Vlasta Redl, Jindra Kejak, jádro kapely Pozdní sběr či písničkář Jaromír Nohavica.

Máte-li o publikaci zájem, objednat si ji můžete na emailu jakub.malovany@seznam.cz a nebo si ji můžete zakoupit přímo na koncertech Fleretu.