Už víc jak tři roky přispívá Jakub Malovaný do obsahu oblíbeného kulturního a lifestylového magazínu inZlin. Měsíčník, jenž vychází v nákladu deset tisíc kusů a je k dostání na více jak dvou stovkách míst, informuje o společenském dění ve Zlínském kraji. Čtenáři v něm najdou vždy pořádnou porci rozhovorů s lidmi, kteří mají určitý vztah k regionu, ale taktéž řadu nevšedních reportáží a tipů na všemožné akce, výlety i zážitky.

Jakub Malovaný přispěl vůbec poprvé do obsahu magazínu inZlin v březnu 2015, když vyzpovídal zlínskou cabaret-punkovou kapelu Franc Alpa v čele s hercem Markem Příkazkým. Následně se jeho články začaly objevovat v každém čísle a doposud vynechal pouze dvakrát, a to z jiných nezbytných pracovních důvodů. V aktuálním čísle přispěl svým v pořadí již padesátým článkem…

Mezi pěti desítkami článků nalezneme převážně rozhovory z divadelního a hudebního prostředí. Mladý publicista se však čas od času nebrání ani třeba tematice sportovní – viz rozhovory s rally navigátorem Petrem Novákem, handicapovaným atletem Stanislavem Náčinem či nadějnou házenkářkou Annou Neubauerovou.

Hlavní disciplínou Jakuba Malovaného jsou však již zmíněné rozhovory z kulturního světa. Díky tomu, že je členem uměleckého souboru zlínského divadla, tak soustavně a dlouhodobě mapuje dění v místním kulturním stánku. Zpovídá nejen herce (např. Radovan Král, Rostislav Marek, Matěj Štrunc), ale také dramaturgy (Kateřina Menclerová, Katarína Kašpárková Koišová) nebo umělecké šéfy (Hana Mikolášková, Patrik Lančarič).

Co se muziky týče, tvorba Jakuba Malovaného má hned dvě roviny. V první řadě dává prostor místním – zlínským – kapelám a interpretům, kdy o celé řadě z nich ještě určitě uslyšíme, nebo bohužel nemají tu možnost být viděni v tištěných médiích (např. kapely Apoaché, Franc Alpa, Kula Pikle). Ovšem nezapomíná pak ani na umělce, kteří do Zlína pravidelně přijíždí v rámci svých koncertních šňůr či každoročních festivalů a naopak prostor v médiích mají dostatečný (např. kapely No Name, Olympic, MIG 21 nebo zpěvák Richard Müller).

Aktuální číslo magazínu inZlin vyšlo 5. června a Jakub Malovaný přispěl do jeho obsahu hned čtyřmi rozhovory. Vyzpovídal herce Vojtěcha Johaníka, který Městské divadlo Zlín opouští, kapelu Reflexy, jež slaví pětadvacet let na scéně a taky oblíbené partičky MIG 21 a Mirai. Obě se představí na blížící se Holešovské Regatě 2018.

 

-> Přehled všech článků Jakuba Malovaného pro magazín inZlin naleznete ZDE.