Celkem 17 rozhovorů s lidmi na Zlínsku tvořícími a žijícími, s osobnostmi, které mají nepopiratelný vliv na kulturní scénu i region jako takový. Čtenáři je naleznou v knize s příznačným názvem Sedmnáct, která vyjde v pátek 17. března, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Autorem nové knihy je zlínský publicista a divadelní inspicient Jakub Malovaný. „Poprvé se ve své tvorbě věnuji kraji, z něhož pocházím. Jde o materiál, na kterém jsem pracoval řadu měsíců a vykresluje zlínskou kulturní scénu, respektive Zlínsko samotné, a zachycuje osobnosti a příběhy. Čtenářům ho ukazuji jako kraj živý, plný zajímavých lidí, na které můžeme být hrdí,“ sdělil Jakub Malovaný ke své knize.

Herci Rostislav Marek či Radovan Král, muzikanti Zdeněk Hrachový a Pepa Tichánek, majitel produkční agentury Michal Žáček nebo třeba divadelní kritik Marcel Sladkowski. To jsou osobnosti, se kterými se lze prostřednictvím Sedmnáctky seznámit. V rozhovorech, ve kterých mluví o svých životních touhách, o věčném hledání inspirace a cestě k pomíjivému úspěchu, i v medailoncích, ve kterých je představují jejich blízcí či jiné osobnosti.

Přidanou hodnotou celé knihy jsou kresby Marka Příkazkého. Všechny osoby, jež se v knize vyskytují, exkluzivně právě pro tuto příležitost nakreslil, a to zcela originálním stylem.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Autor: Irena Frolová (Zlin.cz)