Sedmnáct, nová kniha publicisty a divadelního inspicienta Jakuba Malovaného, ve které čtenáři naleznou celkem sedmnáct rozhovorů s lidmi na Zlínsku tvořícími a žijícími, bude v květnu představena na besedách ve Zlíně, řekla serveru Zlin.cz Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu východní Moravy.

S autorem a jeho novinkou bude možné se seznámit v pondělí 15. května, beseda se uskuteční od 17:00 v hospůdce Šopa. Další příležitost přijde na řadu v úterý 30. května v 20:00 v klubu Sklep 33. Speciálním hostem besed bude herec a muzikant Marek Příkazký.

S kým se můžete prostřednictvím Sedmnáctky seznámit? Například s muzikanty Zdeňkem Hrachovým či Pepou Tichánkem, s herci Rostislavem Markem nebo Radovanem Králem, ale také s majitelem produkční agentury Michalem Žáčkem. Přidanou hodnotou celé knihy jsou kresby Marka Příkazkého. Všechny osoby, jež se v knize vyskytují, jsou exkluzivně právě pro tuto příležitost nakresleny, a to zcela originálním stylem.

„Poprvé se ve své tvorbě věnuji kraji, z něhož pocházím. Jde o materiál, na kterém jsem pracoval řadu měsíců a vykresluje zlínskou kulturní scénu, respektive Zlínsko samotné, a zachycuje osobnosti a příběhy. Čtenářům ho ukazuji jako kraj živý, plný zajímavých lidí, na které můžeme být hrdí,“ sdělil Jakub Malovaný ke své knize.

 

ARCHIV: Článek v původním vydání

 

Autor: Irena Frolová (Zlin.cz)