Tři sestry, které letos slaví krásných a úctyhodných třicet let, přijely v rámci letního Radegast Tour také na Korunní pevnůstku do Olomouce.

Během naprosto vynikajícího a poctivého koncertu zazněly prastaré pecky z prvních a dnes už legendárních alb (velmi mě potěšil Polyš či nesmrtelní Lidojedi) i písničky nové, a to z aktuální desky Fernet Underground (například Kocovina, Svatá Petra nebo Plechový Ježíš s odkazem na bubeníka Hadra). Novinku navíc Tři sestry přímo v Olomouci slavnostně pokřtily a šťastný „chytač“ si ji odnesl domů. Sečteno podtrženo – na koncertě Sester dostanete Best Of třiceti let, písničky ze všech období. Za to určitě palec nahoru!

K tomu všemu se Tři sestry pochlubily opět propracovanější pódiovou show. V hlavě mi utkvěly hlavně nečekané ohně a optimistický Fanánek pobíhající s mikrofonem v ruce (odjakživa byl totiž k vidění na jedné pozici u mikrofonu stojící, nynější jeho „pohyb“ po všech místech pódia je tudíž velmi příjemný).

Jako hosté se na pódiu objevili slovenští Horkýže Slíže (klobouk dolů, taktéž naprosto poctivý koncert) a přestávkový program již tradičně vyplnilo trio s názvem MRD, jenž vzpomnělo na Františka Sahulu dlouhou a příjemně aktualizovanou směskou, která se skládá z mistrovo největších hitů. Na směsku plynule navázaly i Tři sestry, když spustily písně Hroch, Sovy v mazutu a Hey, mistře z dílny dnes již neexistujícího Hagen Badenu.

Nebyli jste v pátek v Olomouci? Nevadí! Sestry se na Moravu se svým narozeninovým programem ještě vrátí, nejbližší letní zastávky budou v Brně (20. 8.) a v Buchlovicích (28. 8.). Hlavně, že je večírek… Už třicet let!

 

ČTĚTE TAKÉ:

SPECIÁL: Všechno nejlepší! Aneb Tři sestry slaví třicet let!

 

Foto: Petr Tibi