Nová kniha publicisty Jakuba Malovaného s názvem Sedmnáct se bude prodávat také na letošním ročníku divadelního festivalu Setkání/Stretnutie ve Zlíně. Padesát korun z každého prodaného kusu poputuje na dobrou věc, a sice na péči o dvanáctiletého Matěje, který trpí poruchou autistického spektra.

Knihu zakoupíte během festivalu ve dnech 16. až 20. května v baru přímo na nádvoří za Městským divadlem Zlín, nebo v blízkém divadelním klubu s názvem Dílna za zvýhodněnou cenu 200,- Kč.

„Dvanáctiletý Matěj vypadá na první pohled jako každý jiný kluk. Uvnitř ale bojuje s nemocí zvanou autismus, která ho izoluje od všeho, co se kolem něj děje. Má svůj svět a těžko vnímá ten náš. Nedomluví se mluvenou řečí, nedovede se sám o sebe dostatečně postarat a proto ke komunikaci i v každodenních činnostech potřebuje nepřetržitou odbornou péči asistenta. S tím jsou samozřejmě spojeny značné náklady, a proto se během tohoto festivalu pokusíme vybrat jakoukoliv částku a poskytnout ji jako finanční podporu rodičům Matěje.  Ti by rádi výdělek od dobrovolných dárců použili také na úhradu kvalitního a specializovaného rehabilitačního pobytu, který je určen právě pro děti s poruchou autistického spektra. Věřím, že Matějovi tuto možnost společně dáme,“ říká organizátorka akce na podporu Matěje paní Monika, mimo jiné dobrá duše zlínského divadelního klubu Dílna.

Nejen koupí knihy podpoříte malého Matěje, podílet na této akci se můžete také koupí čehokoliv jiného z „Dobročinného bazárku u Moniky“, který bude otevřen každý festivalový den rovněž na nádvoří zlínského divadla. Pomožme společně Matějovi v boji s realitou všedních dní.