V květnovém čísle oblíbeného kulturního a lifestylového magazínu inZlin se publicista Jakub Malovaný vrátil opět k divadelním rozhovorům. V obsáhlém povídání s Kateřinou Menclerovou objasňuje, kdo je to tajemný divadelní dramaturg.

ROZHOVOR s divadelní dramaturgyní Kateřinou Menclerovou

Dobrý dramaturg je v divadle potřeba stejně jako dobrý herec. Aniž byste to možná tušili, tato „neviditelná“ osoba ovlivňuje celou řadu věcí. Ptáte se jakou? Přečtěte si rozhovor s Kateřinou Menclerovou, mladou dramaturgyní Městského divadla Zlín.

„Nad repertoárem přemýšlíme neustále. Stačí, když sedím v kavárně a s někým se bavím o libovolném tématu – když je to téma zajímavé a zdá se, že v lidech rezonuje, okamžitě přemýšlím, jestli by mu neslušelo divadelní zpracování, jestli by nemohlo přinést nějakou výpověď o nás, o naší době. V ještě lepším případě mě rovnou napadne nějaká konkrétní – už napsaná – hra, v níž se to téma odráží.“

KDE MAGAZÍN INZLIN SEŽENETE?

– Časopis naleznete na více než 100 místech – administrativní centra, obchodní centra, restaurace, bary, kavárny, kluby, multikino, divadlo, muzea, galerie, předprodeje, lázně, specializované prodejny…

– Distribuce probíhá ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži, Otrokovicích, Holešově, Uherském Brodě, Luhačovicích a Napajedlích.

– V případě, že nejste ze Zlínského kraje, inZlin si můžete přečíst i na internetu, a to zde: http://issuu.com/inzlin.